شلات اسلامی کرمانشاه جشن مبعث ریجاب عید

شلات: اسلامی کرمانشاه جشن مبعث ریجاب عید

گت بلاگز بین‌الملل زیاد کردن صادرات علی‌رغم شعارهای جهانی حمایت از تولیدات داخلی , اقتصاد اروپا در سه ماه نخست سال 2017

منطقه پولی یورو موفق شد علی رغم سیاست‌های حمایت از تولیدات داخلی در سطح جهان، میزان صادرات خود به کشورهای دیگر را زیاد کردن دهد.

زیاد کردن صادرات علی‌رغم شعارهای جهانی حمایت از تولیدات داخلی , اقتصاد اروپا در سه ماه نخست سال 2017

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، منطقه پولی یورو در ماه مارس (30 روز منتهی به 10 فروردین) موفق شد علی رغم سیاست های حمایت از تولیدات داخلی در سطح جهان، میزان صادرات خود به کشورهای دیگر را زیاد کردن دهد. این امر نشان دهنده آن است که درخواست ها جهت اعمال سیاست حمایت از تولیدات داخلی، هنوز موفق به مختل کردن تجارت جهانی نشده هست.

عبارات مهم : اروپا

اداره آمارهای اتحادیه اروپا موسوم به “یوروستات” امروز (سه شنبه) اعلام کرد 19 کشور عضور منطقه پولی یورو در ماه مارس به 30 میلیارد و 900 میلیون یورو (34 میلیارد و 100 میلیون دلار) تراز مثبت تجاری در تجارت کالا و خدمات با کشورهای خارج از اتحادیه اروپا دست یافته اند.
این میزان مازاد تجاری، دو برابر ماه میلادی گذشته (فوریه) هست. در ماه فوریه تراز تجاری منطقه یورو همچنان مثبت و 17 میلیارد و 800 میلیون یورو بود. تراز تجاری این منطقه در ماه مارس از مدت مشابه سال قبل که 28 میلیارد و 200 میلیون یورو بود نیز فراتر رفته هست.
این گزارش می افزاید: 19 کشور عضو منطقه یورو به رهبری آلمان صادرات خود در ماه مارس را 13 درصد نسبت به پایه هر سال خود زیاد کردن دادند و به رقم 202 میلیارد و 300 میلیون یورو رساندند.
از سوی دیگر، واردات به این منطقه شاهد زیاد کردن 14 درصدی بود؛ ولی هنوز هم سطح واردات کمتر از پایه تعیین شده است سالیانه قرار گرفت. تراز مثبت تجاری منطقه یورو نشان می دهد علی رغم روی کار آمدن رهبرانی چون دونالد ترامپ در جهان، سیاست های حمایت از تولید داخلی هنوز نتوانسته است تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.
آمارهای یوروستات نشان می دهد صادرات 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به آمریکا در سه ماه نخست سال 2017 میلادی، نسبت به مدت مشابه پارسال شاهد رشد 11 درصدی بوده هست. با این حال، واردات این اتحادیه از آمریکا در مدت مشابه، تنها 4 درصد زیاد کردن یافته هست. همین امر تراز تجاری اروپا را در تجارت با آمریکا زیاد کردن داده است و به رقم 30 میلیارد و 600 میلیون دلار در سه ماه نخست سال 2017 رسانده هست. این رقم در مدت مشابه سال گذشته 23 میلیارد و 600 میلیون دلار بود.
از سوی دیگر، منطقه یورو صادرات خود به تمامی شرکای مهم اقتصادی اش را در سه ماه نخست سال میلادی جاری زیاد کردن داده هست. این منطقه صادراتش به روسیه را 28 درصد و به چین 22 درصد زیاد کردن داده هست.
در سوی مقابل، واردات چین به منطقه یورو تنها 3 درصد رشد داشته هست. همین امر تراز تجاری منفی اروپا نسبت به چین را در سه ماه نخست سال 2017 به 41 میلیارد و 700 میلیون یورو کم کردن داد. تراز منفی تجاری منطقه یورو در تجارت با چین در سه ماه نخست سال گذشته میلادی 47 میلیارد و 300 میلیون یورو بود.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اروپا | تجارت | میلیون | صادرات | میلادی | 100 میلیون | 700 میلیون | بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog