شلات اسلامی کرمانشاه جشن مبعث ریجاب عید

شلات: اسلامی کرمانشاه جشن مبعث ریجاب عید

گت بلاگز بین‌الملل ایران ارزانترین مقصد گردشگری در دنیا

مجمع جهانی اقتصاد جهت سومین سال متوالی کشور عزیزمان ایران را به ‌عنوان مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین مقصد گردشگری در دنیا جهت گردشگران خارجی معرفی کرد.

ایران ارزانترین مقصد گردشگری در دنیا

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه خبری پرس تی وی، مجمع جهانی اقتصاد در گزارش شش ماهه خود اعلام کرد کشور عزیزمان ایران در زمینه هزینه های گردشگری ارزان ترین مقصد گردشگری دنیا محسوب می شود و دیدار از کشورهای دیگر مانند مصر، مالزی، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، ایالات متحده، فرانسه و ایتالیا پرهزینه تر از کشور عزیزمان ایران است.


در انتهای این فهرست نام 10 کشور مشمول بر پرو، استرالیا، دانمارک، سنگال، نروژ، ایسلند، باربادوس، انگلیس و سوئیس آمده که گران ترین مقاصد گردشگری محسوب می شوند.

عبارات مهم : ایران

در تهیه این فهرست هزینه های گردشگری ازجمله قیمت بلیت، مالیات، قیمت سوخت، قیمت هتل، قیمت خدمات و قیمت مواد غذایی در نظر گرفته شده است اند.

ایران همچنین به لحاظ منابع و مقاصد فرهنگی در رده 38 دنیا قرار گرفته که نسبت به بعضی کشورهای اروپایی از جمله جمهوری چک (42)، دانمارک (43)، مجارستان (45)، رومانی (46) رده بالاتری دارد.

مجمع جهانی اقتصاد در گزارش خود افزود: رده کشور عزیزمان ایران در این فهرست طی دو سال اخیر چهار امتیاز اوج رفته و به 66.6 رسیده است.

در فهرست مناسب ترین مقاصد گردشگری با در نظر گرفتن عوامل متفاوت که جهت یک گردشگر خارجی اهمیت دارد از جمله امنیت، هزینه ها و تعداد جاذبه ها، بهداشت، بازار و دسترسی به اطلاعات، کشور عزیزمان ایران در میان 136 کشور در رده 93 قرار گرفته است.

در میان کشورهای خاورمیانه عربستان سعودی (رده 63)، قطر (رده 47) و امارات متحده عربی (رده 29) اوضاع بهتری از کشور عزیزمان ایران دارند.

در صدر این فهرست 10 کشور اسپانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، کانادا و سوئیس قرار گرفته اند.

در انتهای فهرست مناسب ترین مقاصد گردشگری نیز 10 کشور بنین، لسوتو، نیجریه، مالی، سیرالئون، موریتانی، کنگو، بوروندی، چاد و یمن به عنوان بدترین مقاصد گردشگری معرفی شده است اند.


انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | گردشگری | کشورهای دیگر | بین الملل | ایران | مجمع جهانی اقتصاد | گردشگری ایران | گردشگری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog